کمک به رانندگی امن تر با فناوری پیشرفته.

می توان گفت که حذف یک تصادف ، هدف نهایی هر تولید کننده خودرو است. بنابراین ، Subaru در بیش از 20 سال دوربین استریو و رادار را توسعه داده و فناوریهای پیشرفته ایمنی از جمله "EyeSight" را توسعه داده است. Subaru در آینده به پیشرفت خود می پردازد تا لذت و آرامش خاطر را در اطراف خودرو تقویت کند.

بینایی

یک جفت چشم دیگر

سوبارو به امنیت راننده متعهد است و این مهمترین هدف توسعه EyeSight بود ، زیرا اجتناب از تصادف بهترین راه برای ایمن ماندن در جاده است. از دو دوربین که به طور مشابه با چشم انسان کار می کنند ، برای پردازش سه بعدی محیط اطراف استفاده می شوند. علاوه بر سایر خودروها ، این سیستم همچنین می تواند عابران پیاده و دوچرخه سواران را بشناسد و فاصله ، شکل و سرعت سفر آنها را به طور دقیق تعیین کند. این سیستم می تواند در بسیاری از مواقع رانندگی از جمله کاهش خسارات ناشی از تصادف یا در صورت امکان از رانندگان کمک کند ، از تصادف ، کاهش خستگی درایوهای طولانی یا جلوگیری از شتاب نادرست در صورت فشار دادن پدال های اشتباه جلوگیری کند.

جلوگیری از برخورد

سیستم ترمز قبل از برخورد

در صورت وجود خطر برخورد ، به راننده خطر هشدار می دهد. در صورت عدم جلوگیری از کنترل ، ترمز را کاهش می دهد تا سرعت را کاهش داده یا به طور خودکار متوقف شود. در صورت وجود کنترل اجتناب ، ترمز را با حداکثر نیرو به سرعت توسط "دستیار ترمز قبل از برخورد" اعمال می کند.

مدیریت دریچه گاز

اگر راننده به اشتباه هنگام رانندگی اتومبیل یا خیلی کند حرکت کند ، راننده را اشتباه انتخاب کرده و EyeSight یک شیء را در جلوی اتومبیل تشخیص می دهد ، مدیریت پیش از تصادف دریچه گاز هشدارها را منتشر می کند ، لامپ را چشمک می زند و خروجی موتور را محدود می کند. این ممکن است به راننده کمک کند تا از یک تصادف نامطبوع در جلو جلوگیری کند.

ترمز اتوماتیک معکوس

هنگام رانندگی برعکس ، چهار سنسور سونار در سپر عقب موانع را تشخیص می دهند. هنگامی که وسیله نقلیه تصادف احتمالی را تشخیص دهد ، به راننده هشدار داده می شود. اگر راننده با فشار دادن ترمز و غیره پاسخی ندهد ، ترمز به طور خودکار اعمال می شود تا از تصادف جلوگیری کند یا از خسارات ناشی از آن جلوگیری کند.

پشتیبانی رانندگی

کنترل تردد کروز *

EyeSight مفهوم کنترل کروز سنتی را دگرگون کرده است. دوربین های استریو به طور هماهنگ با سیستم های موتور ، گیربکس و ترمز کار می کنند تا اطمینان حاصل شود که این ماشین در فاصله معینی از ماشین در جلو قرار دارد و تنظیماتی را برای فاصله انجام می دهد. این سیستم همچنین در درایوهای طولانی یا ترافیک ساعت اوج حتی در حرکت متوقف شده بسیار راحت است.

* Adaptive Cruise Control یک سیستم پشتیبانی رانندگی است که برای رانندگی در بزرگراه ها یا بزرگراه ها طراحی شده است. ویژگی فوق بسته به شرایط مختلف از جمله جاده ، آب و هوا و ماشین ممکن است مطابق آنچه انتظار می رود عمل نکند. این سیستم عملکرد رانندگی اتوماتیک را قادر به تحمل کلیه شرایط ترافیکی در اختیار راننده نمی گذارد. رانندگان باید به خاطر داشته باشند که از محدودیت سرعت ارسال شده تجاوز نکنند. محدوده کنترل تردد مسافرتی بسته به کشور متفاوت است.

هشدارهای چرخان

خستگی رانندگی می تواند منجر به چرخش ناخواسته راننده در اطراف خط خود شود. هنگامی که سیستم آن را تشخیص می دهد و سرعت خودرو تقریباً 60 کیلومتر در ساعت یا بیشتر است ، EyeSight هشدار و چراغ نشانگر قابل شنیدن را برای راننده فراهم می کند تا بتواند در مسیر پیگیری باشد. اگر سیستم تشخیص دهد که اتومبیل هنگام رانندگی با سرعت مشخص ، شروع به چرخیدن به خط بعدی می کند ، راننده نیز هشدار می یابد.

هشدارها را شروع کنید

EyeSight به رانندگان كمك می كند تا در صورت ایستادن اتومبیل ثابت كنند كه اگر اتومبیل در حالت ایستاده باقی بماند ، از ترافیك خود جلوگیری كند و شرایط را برآورده سازد.

نگه داشتن خط فعال

 

Active Lane Keep تابعی است برای کاهش چشمگیر خستگی راننده. دوربین استریو هنگام رانندگی در بزرگراه یا جاده های اتومبیل ، هر دو طرف خطوط رانندگی را تشخیص می دهد ، در نتیجه این عملکرد باعث می شود راننده بتواند با کمک فرمان از خروج خط جلوگیری کند.

مانیتور دستیار EyeSight

نمایشگر مرتبط با EyeSight توسط چراغ های LED در قسمت جلوی شیشه جلو پیش بینی شده است. این راننده را قادر می سازد وضعیت عملکرد و هشدارهای مختلف EyeSight را بطور مستقیم و ایمن مشاهده کند.

این جدا از عملکرد EyeSight است. این فناوری ممکن است در برخی کشورها و مناطق موجود نباشد. لطفا برای جزئیات بیشتر در توزیع کننده محلی خود استعلام کنید.

دستیار ویژن

سوبارو با استفاده از فن آوری های پیشرفته ، به حداقل رساندن نقاط کور و دید در شب روشن می پردازد. ایمنی ما با هدف جلوگیری از بروز حادثه ، لذت بردن بیشتر و آرامش خاطر مسافران است.

تشخیص وسیله نقلیه عقب Subaru

سنسور نصب شده در قسمت پشت بدنه خودرو وسایل نقلیه ای را که از پشت به آن نزدیک می شوند ردیابی می کند. توسط نشانگر LED در سطح آینه درب یا دزدگیر ، از راننده به وسیله نقلیه نزدیک شدن اخطار داده می شود.

مانیتور نمای جانبی

فیلم هایی از دوربین نصب شده در آینه درب جانبی مسافر در صفحه نمایش چند منظوره نمایش داده می شوند. این به راننده کمک می کند تا سمت چپ جلویی را که معمولاً یک نقطه کور است بررسی کند.

دستیار پرتو

یک دوربین تک لنز نصب شده در شیشه جلوی جلو ، نورپردازی جلو را تشخیص می دهد و به طور خودکار بین پرتوی بالا و پرتو کم سوئیچ می شود تا از دید روشن و شفاف در شب اطمینان حاصل شود.

 

چراغهای جلو چراغهای پاسخگو

 

چراغهای جلو و چپ سمت راست جاده پیش رو را روشن می کنند و محورهای نوری مربوطه آنها در زاویه های مختلف تنظیم می شوند تا منظره ای واضح داشته باشند. این امکان را می دهد تا به سرعت وسیله نقلیه یا یک عابر پیاده شناسایی شود ، در نتیجه ایمنی رانندگی در شب افزایش می یابد.

 

هشدار از خطر

 

سیگنال توقف اضطراری

 

اگر ترمز اضطراری هنگام رانندگی تشخیص داده شود ، لامپهای خطر به سرعت چشمک می زنند. این امر به هشدار دادن سایر رانندگان در پشت وسیله نقلیه برای جلوگیری از برخورد شدید عقب است.

TPL_BACKTOTOP